Sorra kapják az értesítést a cégek: betörtek hozzájuk is az oroszok
A Microsoft mellett több más szervezet is áldozata lehetett egy orosz kötődésű hackertámadásnak – közölte a techóriás. Egy cég már elismerte, hogy ők is célpontok voltak.
A Microsoft mellett több más szervezet is áldozata lehetett egy orosz kötődésű hackertámadásnak – közölte a techóriás. Egy cég már elismerte, hogy ők is célpontok voltak.
Csalinak használt, titkosítottnak láttatott PDF-ek révén hajtanak végre kibertámadásokat az orosz COLDRIVER hackerei.
Földön, vízen, levegőben, valamint a kibertérben is zajlik az orosz-ukrán háború: december közepén egy orosz hátterű hackercsoport indított kifinomult hackertámadást ukrán célpontok ellen.
Ukrán erőket segítettek kibertámadásokban, az FSZB azonban őrizetbe vett két orosz hackert, akik most súlyos vádakkal néznek szembe.
Egy biztonsági rést kihasználva e-mail-szerverekre hatoltak be, és loptak el leveleket orosz hackerek, derül ki az ESET kiberbiztonsági cég jelentéséből.
Egy Infamous Chisel nevű, új, androidos, orosz hátterű kártevő az egyik legújabb fegyver az orosz-ukrán háborúban. Kimondottan ukrán katonai célpontokat támad, és akár érzékeny adatokat is el tud lopni.
Számos, sok esetben nyugati diplomatát vettek célba az orosz hackerek Ukrajnában egy hamis BMW-hirdetéssel. Ha a gyanútlan személy ebben rákattintott egy hivatkozásra, és megnyitotta a letöltődött fájlt, komoly veszélynek tehette ki a számítógépét – és akár azt a komplett hálózatot is, amire az csatlakozott.
Veszélyes malware-re bukkantak a Mandiant szakemberei, a programmal akár az elektromos hálózatokat is megzavarhatják rosszindulatú felek.
Főleg a küldemények külföldre juttatására szolgáló rendszerek érintettek a Royal Mailt ért zsarolóvírusos támadásban.
Egyelőre nem tudni, hogy mi volt a Cold River néven ismert hackercsoport célja az akcióval.
A kiberkutatók által azonosított kártevő egy önéletrajznak álcázza magát, így nagyobb az esélye, hogy a gyanútlan felhasználó rákattint. A szakértők úgy vélik: állami hátszéllel terjesztik.
Az oroszokkal szimpatizáló hackerek több száz alkalommal próbálták megbénítani Ukrajna rendszereit a háború február végi kitörése óta.
Neal Higgins kiberbiztonsági szakértő szerint nem lankadhat a nyugati államok figyelme, mert az oroszok hackerek továbbra sem álltak le.
Kiberbiztonsági kutatók mutattak rá, hogy egy figyelmetlenség miatt magyar kormányhivatalok terjesztenek egy olyan domént, ami az orosz hackerekhez köthető. A hiba felfedezése után az állami szereplők rögtön léptek.
Az amerikai űrhaderő (Space Force) szerint valós a kockázat, hogy az ukránok előbb-utóbb nem tudják majd használni a GPS-t.
Vadai Ágnes a Direkt36 anyaga alapján nyújtott be kérdést a legfőbb ügyésznek.